12U (Peewee)



Directors

Name Position Contact
Michael Thiessen Director peewee@sherwoodparktitans.ca

 

Please note the beginning sessions are taking place at the Sports Dome in Edmonton.  Sports Dome 10104 32 ave NW Edmonton, AB.  (this is formerly known as golf dome)  Access is via 99th on 32 ave.

Tryout sessions dates will begin:

YOUR PLAYER MAY BE IN A DIFFERENT GROUP IN SESSION B PLEASE ENSURE YOUR AWARE OF YOUR PROPER TRYOUT TIMES

Groups are subject to changes PLEASE check before

SESSION A 

Tuesday February 18, 2020 6:00 pm at the Sports Dome        

Group 1 Session A

Iyson Bondy
Declan Briton
Taz Brown
Hudson Cook
Ryder Harrison
Davin Jenner
Rhett Lloyd
Quade Manning
Harry Mattern
Ethan Mitchell
Knox Riopel
Dean Russell
Andrew Schmidt
Benjamin Shaw
Matthew Simpson
Micah Thiessen
Michael Warawa
Madden Woo

Liam Cappella

Aaron McCalla

 

Friday February 21, 2020 6:00 pm at the Sports Dome            

Group 2 Session A

Jacob Amyotte
Ethan Bilodeau
Gaige Brooks
Kason Brownlee
David Cowan
Chase Girard
Dex Green
Ben Marks
Cade McCormick
Ewan McCormick
Carter Mitchell
Nathan Nickoleff
Johnny Royer
Parker Sanderson
Ryder Schnitzler
Isaac Toner
Brody Virostek
Tuff Woodland

Jack Dover 

Sunday February 23, 2020 5 :00 pm  at the Sports Dome        

Group 3 Session A

Matthew Andree
Jackson Brown
Braiden Crundwell
James Desrosiers
Brayden Evans
Luke Hay
Larson Hoglund
Cortlan Holts
Zachary Kuhn
Shane Laycock
Chase Lowes
Owen Reynolds
Oscar Veldman
Ruth Villetard
Eli Ward
Eban Wiseman

Willam McDade

 

Session B

Sunday February 23, 2020 6:00 pm   at the Sports Dome        

Group 1 Session B

Iyson Bondy
Declan Briton
Hudson Cook
Ryder Harrison
Davin Jenner
Rhett Lloyd
Quade Manning
Harry Mattern
Ethan Mitchell
Knox Riopel
Dean Russell
Andrew Schmidt
Benjamin Shaw
Matthew Simpson
Micah Thiessen
Michael Warawa
Madden Woo

Willam Mcdade

Liam Cappella

 

 Group 2 Session B  

February 26, 2020 6:00pm at the Sports Dome

 

Jacob Amyotte
Ethan Bilodeau
Gaige Brooks
Kason Brownlee
David Cowan
Chase Girard
Dex Green
Ben Marks
Cade McCormick
Ewan McCormick
Carter Mitchell
Nathan Nickoleff
Johnny Royer
Parker Sanderson
Ryder Schnitzler
Isaac Toner
Brody Virostek
Tuff Woodland

Willam Mcdade

Aaron McCalla

Group 3 Session B

Febuary 26, 2020 7:00pm at the Sports Dome

Matthew Andree
Taz Brown
Jackson Brown
Braiden Crundwell
James Desrosiers
Brayden Evans
Luke Hay
Larson Hoglund
Cortlan Holts
Zachary Kuhn
Shane Laycock
Chase Lowes
Owen Reynolds
Oscar Veldman
Ruth Villetard
Eli Ward
Eban Wiseman

Jack Dover

Aaron McCalla

Session C

March 1, 2020 6:30pm Millennium  Place

 TBA

SESSION D

Final player release to be done by coach and director in person

March 3, 2020 7:45pm Millennium Place

 TBA

 

 

 

 

 



RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

Get Started

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

Get Started

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

Get Started

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

Get Started