Titans Classic 2019 Schedule


          TITANS CLASSIC  2019 TOURNAMENT SCHEDULE        
Game # DATE Start Time End Time Level Home Away Arena      
1 31-May 16:00 17:00 NG Sherwood Park Titans NG Edmonton Warriors NG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
2 31-May 16:00 17:00 NB Calgary Sabrecats NB3 Edmonton Warriors NB4 Shell Sherwood Park Sports Arena    
3 31-May 16:00 17:00 NB Lloydminster Border Brutes NB Sherwood Park Titans NB2 SOC Strathcona Olympiette centre    
4 31-May 16:00 17:00 NB Calgary Axemen NB Edmonton Warriors NB1 Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
5 31-May 16:00 17:15 PWG Sherwood Park Titans PWG2 Beaumont Raiders PWG Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
6 31-May 16:00 17:15 PWC Sherwood Park Titans PWC Okotoks Raiders PWC MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
7 31-May 17:00 18:00 NG Flagstaff Fuzion NG Fort Sask Rebels NG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
8 31-May 17:00 18:00 NB Red Deer Chiefs NB4 Edmonton Blues NB Shell Sherwood Park Sports Arena    
9 31-May 17:00 18:00 NB Camrose Vikings NB Sherwood Park Titans NB3 SOC Strathcona Olympiette centre    
10 31-May 17:15 18:45 BA Edmonton West BA Saskatchewan SWAT BA MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
11 31-May 17:15 18:30 PWG Sherwood Park Titans PWG1 Calgary Fury PWG3 Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
12 31-May 18:00 19:00 NG Wood Buffalo Bison NG Calgary Fury NG5 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
13 31-May 18:00 19:00 NB Sherwood Park Titans NB4 Didsbury Chargers NB Shell Sherwood Park Sports Arena    
14 31-May 18:00 19:00 NB Red Deer Chiefs NB2 St Albert Rams NB SOC Strathcona Olympiette centre    
15 31-May 18:45 20:15 BA Sherwood Park Titans BA Regina Barracuda BA MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
16 31-May 18:30 20:00 BG Sherwood Park Titans BG1 Beaumont Raiders BG Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
17 31-May 19:00 20:15 PWA Sherwood Park Titans PWA Regina Barracuda PWA SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
18 31-May 19:00 20:15 PWC Parkland Posse PWC Ft St John Grizzlies PWC Shell Sherwood Park Sports Arena    
19 31-May 19:00 20:00 NB  Sherwood Park Titans NB5 Ft St John Grizzlies NB SOC Strathcona Olympiette centre    
20 31-May 20:15 21:45 BC Ft St John Grizzlies BC Edmonton Warriors BC MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
21 31-May 20:00 21:30 BG Sherwood Park Titans BG 2 Calgary Fury BG4 Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
22 31-May 20:15 21:30 PWA Edmonton West PWA Saskatchewan SWAT PWA  SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
23 31-May 20:15 21:30 PWC Calgary Sabrecats PWC2 Beaumont Raiders PWC Shell Sherwood Park Sports Arena    
24 31-May 20:00 21:30 BC Parkland Posse BC Calgary Sabrecats BC1 SOC Strathcona Olympiette centre    
25 31-May 21:45 23:00 MA Edmonton North MA Regina Barracuda MA MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
26 31-May 21:30 23:00 MG Calgary Fury MG2 Calgary Fury MG3 Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
27 31-May 21:30 23:00 MA Sherwood Park Titans MA Saskatchewan SWAT MA SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
28 31-May 21:30 23:00 BC Rockyview Rage BC Sherwood Park Titans BC SOC Strathcona Olympiette centre    
29 31-May 21:30 23:00 MG Sherwood Park Titans MG Beaumont Raiders MG2 Shell Sherwood Park Sports Arena    
                     
Game # DATE Start Time End Time Level Home Away Arena      
30 1-Jun 8:00 9:00 NB Camrose Vikings NB Red Deer Chiefs NB2 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
31 1-Jun 8:00 9:30 BG Parkland Posse BG Beaumont Raiders BG Shell Sherwood Park Sports Arena    
32 1-Jun 8:00 9:00 NB Sherwood Park Titans NB5 Edmonton Blues NB SOC Strathcona Olympiette centre    
33 1-Jun 8:00 9:00 NG Fort Sask Rebels NG Calgary Fury NG5 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
34 1-Jun 8:00 9:15 PWC Ft St John Grizzlies PWC Okotoks Raiders PWC Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
35 1-Jun 8:00 9:30 BA BA Game Cancelled Bantam A Game Cancelled Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
36 1-Jun 9:00 10:00 NB Sherwood Park Titans NB3 St Albert Rams NB SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
37 1-Jun 9:00 10:00 NB Ft St John Grizzlies NB Red Deer Chiefs NB4 SOC Strathcona Olympiette centre    
38 1-Jun 9:00 10:00 NG Wood Buffalo Bison NG Sherwood Park Titans NG MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
39 1-Jun 9:15 10:30 PWC Calgary Sabrecats PWC2 Sherwood Park Titans PWC Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
40 1-Jun 9:30 11:00 BG Sherwood Park Titans BG1 Sherwood Park Titans BG2 Shell Sherwood Park Sports Arena    
41 1-Jun 9:30 11:00 BA Edmonton West BA Regina Barracuda BA Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
42 1-Jun 10:00 11:00 NB Didsbury Chargers NB Calgary Sabrecats NB3 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
43 1-Jun 10:00 11:00 NB Lloydminster Border Brutes NB Calgary Axemen NB SOC Strathcona Olympiette centre    
44 1-Jun 10:00 11:00 NG Edmonton Warriors NG Flagstaff Fuzion NG MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
45 1-Jun 10:30 11:45 PWC Parkland Posse PWC Beaumont Raiders PWC Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
46 1-Jun 11:00 12:00 NB Sherwood Park Titans NB4 Edmonton Warriors NB4 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
47 1-Jun 11:00 12:30 MG Calgary Fury MG2 Beaumont Raiders MG2 Shell Sherwood Park Sports Arena    
48 1-Jun 11:00 12:00 NB Sherwood Park Titans NB2 Edmonton Warriors NB1 SOC Strathcona Olympiette centre    
49 1-Jun 11:00 12:15 PWG Calgary Fury PWG3 Sherwood Park Titans PWG2 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
50 1-Jun 11:00 12:30 MA Sherwood Park Titans MA Regina Barracuda MA Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
                     
51 1-Jun 12:00 13:30 BC Ft St John Grizzlies BC Parkland Posse BC Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
52 1-Jun 12:00 13:15 PWA Sherwood Park Titans PWA Saskatchewan SWAT PWA SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
53 1-Jun 12:00 13:30 BC Edmonton Warriors BC Rockyview Rage BC SOC Strathcona Olympiette centre    
54 1-Jun 12:15 13:30 PWG Beaumont Raiders PWG Sherwood Park Titans PWG1 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
55 1-Jun 12:30 14:00 MG Calgary Fury MG3  Sherwood Park Titans MG Shell Sherwood Park Sports Arena    
56 1-Jun 12:30 14:00 MA Edmonton North MA Saskatchewan SWAT MA Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
57 1-Jun 13:15 14:30 PWA Edmonton West PWA Regina Barracuda PWA SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
58 1-Jun 13:30 15:00 BC Sherwood Park Titans BC Calgary Sabrecats BC SOC Strathcona Olympiette centre    
59 1-Jun 13:30 14:30 NB  St. Albert Rams NB Camrose Vikings NB MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
60 1-Jun 14:00 15:00 NB  Sherwood Park Titans NB5 Red Deer Chiefs NB4 shell Sherwood Park Sports Arena    
                     
61 1-Jun 14:15 15:45 BA   Sherwood Park Titans BA  Saskatchewan SWAT BA Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
                     
62 1-Jun 14:30 15:30 NB Sherwood Park Titans NB3 Red Deer Chiefs NB2 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
63 1-Jun 14:45 16:15 BG Sherwood park Titans BG2 Beaumont Raiders BG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
64 1-Jun 15:00 16:00 NB Ft St John Grizzlies NB Edmonton Blues NB Shell Sherwood Park Sports Arena    
65 1-Jun 15:00 16:00 NB Sherwood Park Titans NB4 Calgary Sabrecats NB3 SOC Strathcona Olympiette centre    
66 1-Jun 15:30 16:30 NB Lloydminster Border Brutes NB Edmonton Warriors NB1 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
67 1-Jun 15:45 17:15 BA BA Cancelled Game BA  Cancelled game Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
68 1-Jun 16:00 17:30 BG Calgary Fury BG4 Parkland Posse BG Shell Sherwood Park Sports Arena    
69 1-Jun 16:00 17:00 NB Didsbury Chargers NB Edmonton Warriors NB4 SOC Strathcona Olympiette centre    
70 1-Jun 16:15 17:15 NG Fort Sask Rebels NG Edmonton Warriors NG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
71 1-Jun 16:30 17:30 NB Calgary Axemen NB Sherwood Park Titans NB2 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
72 1-Jun 17:15 18:15 NG Wood Buffalo Bison NG   Flagstaff Fuzion NG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
73 1-Jun 17:00 18:15 PWG Calgary Fury PWG3 Beaumont Raiders PWG SOC Strathcona Olympiette centre    
74 1-Jun 17:30 18:45 PWC Ft St John Grizzlies PWC Calgary Sabrecats PWC2 Shell Sherwood Park Sports Arena    
                     
75 1-Jun 17:30 18:45 PWA Sherwood Park Titans PWA Edmonton West PWA Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
76 1-Jun 18:00 19:30 MG Sherwood Park Titans MG Calgary Fury MG2 MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
77 1-Jun 18:00 19:30 MG Beaumont Raiders MG2 Calgary Fury MG3 Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
78 1-Jun 18:15 19:15 NG Calgary Fury NG5 Sherwood Park Titans NG SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
79 1-Jun 18:15 19:30 PWG Sherwood Park Titans PWG2 Sherwood Park Titans PWG1 SOC Strathcona Olympiette centre    
80 1-Jun 18:45 19:45 NB 1st in A 1st in C Shell Sherwood Park Sports Arena    
81 1-Jun 18:45 20:00 PWA Saskatchewan SWAT PWA Regina Barracuda PWA Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
82 1-Jun 19:15 20:30 PWC Sherwood Park Titans PWC Beaumont Raiders PWC SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
83 1-Jun 19:30 20:30 NB 1st in B 1st in D SOC Strathcona Olympiette centre    
84 1-Jun 19:30 21:00 MA Sherwood Park Titans MA Edmonton North MA MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
85 1-Jun 19:45 21:00 PWC Parkland Posse PWC Okotoks Raiders PWC Shell Sherwood Park Sports Arena    
86 1-Jun 20:00 21:30 BC Fort St John BC Sherwood Park Titans BC Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
87 1-Jun 20:00 21:30 BC Edmonton Warriors BC Parkland Posse BC Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
88 1-Jun 20:30 22:00 BG Sherwood Park Titans BG1 Calgary Fury BG4 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
89 1-Jun 21:00 22:30 BG Sherwood Park Titans BG2 Parkland Posse BG Shell Sherwood Park Sports Arena    
90 1-Jun 20:30 22:00 BC Rockyview Rage BC Calgary Sabrecats BC SOC Strathcona Olympiette centre    
91 1-Jun 21:00 22:30 MA Regina Barracuda MA Saskatchewan SWAT MA MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
92 1-Jun 21:30 23:00 BA BA cancelled game BA cancelled game Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
93 1-Jun 21:30 23:00 BA BA cancelled game BA cancelled game Beaumont 2 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
Game # DATE Start Time End Time Level Home Away Arena      
94 2-Jun 8:00 9:00 BG Parkland Posse BG Sherwood Park Titans BG1 SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
95 2-Jun 8:00 9:30 BG Beaumont Raiders BG Calgary Fury BG4 Shell Sherwood Park Sports Arena    
96 2-Jun 8:00 9:00 NB 4th in Novice Pool C / D TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
97 2-Jun 8:00 9:00 NB 4th in Novice Pool A /B TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
98 2-Jun 8:00 9:15 NG 5th vs 6th Novice Girls TBD Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
99 2-Jun 9:00 10:00 NB 3rd in Novice Pool A / B TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
100 2-Jun 9:00 10:00 NB 3rd in Novice Pool C / D TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
101 2-Jun 9:15 10:45 PWC 5th vs 6th Peewee C TBD Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
102 2-Jun 9:30 11:00 BA Sherwood Park Titans BA Edmonton West BA SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
103 2-Jun 9:30 11:00 BA Regina Barracuda BA Saskatchewan SWAT BA Shell Sherwood Park Sports Arena    
104 2-Jun 10:00 11:00 NB 2nd in Novice Pool C / D TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
105 2-Jun 10:00 11:00 NB 2nd in Novice Pool A / B TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
106 2-Jun 10:45 12:15 BC 5th vs 6th Bantam C TBD Beaumont 1 Ken Nichol Regional Recreation Centre    
107 2-Jun 11:00 12:15 NG 1st vs 2nd Novice Girls TBD SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
108 2-Jun 11:00 12:15 NG 3rd vs 4th Novice Girls TBD Shell Sherwood Park Sports Arena    
109 2-Jun 11:00 12:30 PWG 3rd vs 4th Peewee Girls TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
110 2-Jun 11:00 12:30 PWG 1st vs 2nd Peewee Girls TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
111 2-Jun 12:15 13:45 PWC 3rd vs 4th Peewee C TBD Shell Sherwood Park Sports Arena    
112 2-Jun 12:15 13:45 PWC 1st vs 2nd Peewee C TBD SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
113 2-Jun 12:30 13:45 NB Novice Boys loser of game 80  (play for Bronze) Novice Boys loser of game 83 (play for Bronze) SOC Strathcona Olympiette centre    
114 2-Jun 12:30 14:00 PWA 3rd vs 4th Peewee A TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
115 2-Jun 13:45 15:30 MG 3rd vs 4th Midget Girls TBD Shell Sherwood Park Sports Arena    
116 2-Jun 13:45 15:30 MG 1st vs 2nd Midget Girls TBD SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
117 2-Jun 13:45 14:45 NB Novice Boys winner of game 80    (play for Gold/Silver) Novice Boys winner of game 83  (play for Gold/Silver) SOC Strathcona Olympiette centre    
118 2-Jun 14:00 15:30 PWA 1st vs 2nd Peewee A TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
119 2-Jun 14:45 16:00 BC 3rd vs 4th Bantam C TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
120 2-Jun 15:30 17:15 MA 3rd vs 4th Midget A TBD Shell Sherwood Park Sports Arena    
121 2-Jun 15:30 17:15 MA 1st vs 2nd Midget A TBD SP Arena Sherwood Park Sports Arena    
122 2-Jun 15:30 17:15 BG 3rd vs 4th Bantam Girls TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
123 2-Jun 16:45 18:15 BC 1st vs 2nd Bantam C TBD SOC Strathcona Olympiette centre    
124 2-Jun 13:15 14:45 BA  3rd vs 4th Bantam A TBD Beaumont 1

Ken Nichol Regional Rec Centre

   
125 2-Jun 14:45 16:30 BA 1st vs 2nd Bantam A TBD Beaumont 1 Ken Nichol Regional Rec Centre    
126 2-Jun 17:15 19:00 BG 1st  vs 2nd Bantam Girls TBD MacMillan East Ardrossan Recreation Complex    
                     
                   
                   

WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.